top of page

Jash – Cihangir\’de bir değişik meyhane

Cihangir Caddesi\’nden her geçişimde gözüme takılan ama gitmenin bir türlü nasip olmadığı mekanlardan biriydi Jash. Ermeni meyhanesi sanarak gidip, Ermeni yemekleri sanarak verdiğimiz siparişleri afiyetle yerken etraftaki insanların Yunanca konuşmasın yola çıkarak Jash’ın esasında bir Rum meyhanesi olduğuna karar getirdik. Gerçi Ermeni meyhanesi yazan yer çok ama menüdeki yemek isimleri de yunanca olunca artık meyhanenin milliyetini seçmenin giden kişinin kendi tercihine bırakıldığını düşünüyorum.


Sınırlı çeşitte ve görece pahalı olan mezelerinin hepsi bir hayli lezzetli. Menüde olmamasına rağmen isteğimizi reddetmeyerek yaptıkları şakşuka varlığıyla gönüllerde yer etmiş olsa da bana kalırsa üzerindeki domates sosu fazla ekşi ve soğuktu. Ama şakşukayı çok seven onu da severek yedi o ayrı.

Çerkez Tavuğu, midye pilaki ve fava mezelerle doymak isteyeceğiniz kadar lezzetliydi.

Ara sıcaklardan ciğer ve sahanaki karidesi denedik. Ciğer çok kuru ve sertti, karides ise sahanda oldukça bol – aynı zamanda bol domates ve biberli- ve lezzetliydi.

mezeler mezeler 

Çalışan herkesin güler yüzlü olmasına bir de mekanda akşamları canlı akordeon çalınması eklenince, Cihangir caddesindeki ağaçlarla sizi mahalleden kurtaran Jash bir de daha bütçe dostu olsa her hafta gidilesi bir yer olabilirdi.

Şimdi ise ara sıra bahçesinde mutlaka bir iki kadeh rakı içilesi yerler listesinde yerini aldı.

Jash: Cihangir Cd No:9, Beyoğlu (0212) 244 3042

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page