top of page
  • Yazarın fotoğrafıSelen Bayrak

Münih: Bir şehirde 3 günde ne kadar bira içebilirdik?

Çok.

Münih\’e gitmeden evvel kafamda canlandırdığım şey güzel bira ve sosisti ne yalan söyleyeyim. Gittikten sonra ise Münih\’i üç kelime ile anlat cnm ltf deseniz, \”bira, şnitzel ve orman\” derim.

Bir de bisikletler var ki, üç gün içerisinde hayatıma sadece yürüyüş yolumu daraltan araçlar olarak girseler de dümdüz bir şehirde yaşamanın dayanılmaz hafifliğinin araç olmuş hali gibiler.

Gezdiğimiz gördüğümüz yerler bize kalsın, neler yedik içtik siz onlar bir bakın.

Yemek Yemek!

Steinheil Sechzehn : Steinheilstrasse 16

Viyana usulü olarak adlandırılan şehrin her restoranının menüsünde yer etmiş şnitzelin en büyüğü ve en akılda kalıcısına sahip mekan. Yanında fırınlanmış ya da kızarmış patates tercihi ve Augustiner bira ile.

Zum Augustiner – Neuhauser Strasse 27

Leberkäse ve Patates Salatası. Leberkase dana ve domuz eti, soğan ve bacon\’ın ezilip karıştırılmasıyla yapılan bir çeşir \”meat loaf\”. Almanya\’nın güneyine münasır. 

Biralar Biralar Biralar!

Brauhaus ya da biergarten adı verilen Türk kültüründe karşılığını çay bahçelerinde bulmuş işletmelerde bira 1 litrelik bardaklarda servis ediliyor. Gözlemlerime dayanarak boş konuşacak olursam genelde sadece turistler 50\’lik bira alıyorlar. 

Kahvaltı: Keep Away From Burgers! 

Coffee Fellows: Almanya\’nın bir çok yerine yayılmış bu zinciri bir de yerinde ziyaret etmek için http://www.coffee-fellows.de/locations/

Special Thanks to : Evrim Örs (Sanal Rehberlikte en doğru adres) ve Foursquare

#almanya #Bira #sosis #şnitzel

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page