top of page
  • Yazarın fotoğrafıSelen Bayrak

Sandal Sefası


4 büyük kabak

7-8 mantar

1 kücük kalıp beyaz peynir

1 yumurta

dereotu

tuz-karabiber-kırmızı biber

kaşar peyniri

zeytinyağı

Kabakları ve mantarları yıkayıp, kabakların kabuklarını çizgili biçimde soyduktan sonra diri kalacak biçimde haşlıyoruz.

Haşladığımız mantarları ufak ufak kesip, peynir ve doğranmış dereotu ile bir kapta iyice karıştırıyoruz. Peynirin tuzuna göre içine tuz ekliyoruz.

Kabakları sudan çıkarıp, ortadan boylamasına ikiye kesiyoruz. Sonra içlerini bir tatlı kaşığı yardımıyla oyuyoruz.Üzerlerine biraz tuz döküyoruz. Oyduğumuz kabakların 2sinin içini mantarları peynirli harca ekliyoruz. Harcın içine en son bir yumurta katıp karabiber ve kırmızı biber ekleyip karıştırıyoruz.

Kabakları fırına dayanıklı bir tepsiye diziyoruz. İçlerine hali hazırda bekleyen peynirli mantarlı harcımızla dolduruyoruz. Üzerlerine rendelenmiş kaşar koyup zeytinyağı gezdirdikten sonra 190derece fırında 30dakika kadar -üzeri kızarıncaya kadar- pişiriyoruz.

Afiyetle yiyoruz!

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

bu yemeğimiz altar sorkaç’ın tariflerinden fotorafını çekemedim çünkü çıkar çıkmaz yenip bitiyor:) en yakın zamanda yapıp çekeceğim resmini, saygılar sevgiler selamlar malzemeler 500 gr tavuk göğüsü d

bottom of page